Czy niecierpliwa, wiecznie zabiegana matka czwórki dzieci może ugotować cokolwiek nadającego się do jedzenia??? Tu znajdziecie przepisy na potrawy szybkie, proste i uniwersalne, czyli to co sprawdziło się w naszej rodzinie. Może posmakuje i Wam??
Blog > Komentarze do wpisu

Kisiel jabłkowy.

Uwielbiam kisiel jabłkowy. W zasadzie każdy kisiel uwielbiam i chętnie przygotowuję go, kiedy mam ochotę na coś słodkiego. :) Problem jest tylko taki, że zazwyczaj robię go "na oko", więc czasami wyjdzie bardziej gęsty, a czasami mniej. Mnie to w zupełności nie przeszkadza. Każdy jest pyszny!

Składniki:

3-4 średnie jabłka

1-2 łyżki cukru ( można pominąć jeżeli jabłka są słodkie)

1/2 - 3/4 szklanki wody

1 czubata łyżka mąki ziemniaczanej

 

Jabłka obieramy ze skórki, wycinamy gniazda nasienne, dzielimy na cząstki i rozgotowujemy w garnku na mus.  Można podlać odrobiną wody. Kiedy jabłka zaczną się rozgotowywać miksujemy na gładką papkę.

W szklance mieszamy mąkę ziemniaczaną z wodą. Wlewamy do gotującego się musu i zagotowujemy. Gotujemy ciągle mieszając przez około 1 minutę, a potem przekładamy do miseczek.

Można jeść na ciepło, na zimno, z dodatkiem owoców lub lodów. Podobnie można też zrobić kisiel praktycznie z każdych owoców. Świetne są tez śliwki.

czwartek, 02 czerwca 2016, kasiask

Polecane wpisy

Durszlak.pl